Dni Jędrzejowa 2018 - podsumowanie

2018-06-04
Za nami Dni Jędrzejowa ‘2018. Pora na ich krótkie podsumowanie

Za nami Dni Jędrzejowa ‘2018. Pora na ich krótkie podsumowanie.

Piątek rozpoczął się 27. Przeglądem Przedszkolnych Programów Artystycznych im. Macieja Kośmidra, podczas którego sala widowiskowa Centrum Kultury pękała w szwach, a przeurocze przedszkolaki przeżywały swoje pierwsze publiczne występy. Wieczorem miał miejsce najpoważniejszy akcent tegorocznych Dni Jędrzejowa: „Tryptyk o Mistrzu Wincentym” w reżyserii Ireneusza Ślusarczyka.

Sobotnie przedpołudnie rozpoczęło się  wspólnym zumbowaniem nad zalewem. Później – Otwarte Mistrzostwa Jędrzejowa w Strzelectwie, a po południu Wielki Festyn z okazji Dnia Dziecka, który rozpoczęła parada motocyklowa ulicami miasta. Podczas festynu na placu przy Centrum Kultury zaprezentowali się: Młodzieżowa Orkiestra Dęta, przedszkola i szkoły w swoich programach artystycznych, Alicja Olchowsky z programem „Kolorowe dzieci”, Zespoły taneczne „EKS-tremum”, Mała Akademia Śpiewu, Zespoły taneczne „PARADA”, DJ „MIKE F”, DJ „DEV J”. Gwiazdą wieczoru byli Jacek i Andrzej Zielińscy z zespołu SKALDOWIE. Wręczone zostały także nagrody za konkurs historyczny „Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Laureaci pierwszych miejsc oraz ich opiekunowie otrzymali w nagrody wycieczki do Brukseli ufundowane przez posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Wentę.

Niedzielne pogodne popołudnie stało pod znakiem koncertów. Rozpoczęli je DJ-je: DJ „MIKE F”, DJ „MARCEL”. Po nich zaprezentował się jędrzejowski zespół „The Kumpels”, a po nich zespół Tacy Sami, który zagrał największe przeboje grupy Lady Pank.  Po nich na scenę wkroczyła folkowa grupa „Beltaine”, która na polskiej scenie folkowej jest jedna z bardziej uznanych firm, która koncertuje na całym świecie, a której członkiem jest jędrzejowianin, Jan Gałczewski. Zespół swoimi żywiołowymi instrumentalnymi utworami rozgrzał jędrzejowską publiczność. Około 22:00 kilkutysięczna publiczność powitała na scenie  MARGARET. Gwiazda wraz z towarzyszącymi muzykami dała bardzo dobry koncert. Fani jeszcze długo po jego zakończeniu prosili ją o autografy i wspólne zdjęcia.

 

… Miesiące przygotowań, setki zaangażowanych w ich przygotowanie osób: organizatorów, wykonawców, służb zabezpieczających, obsługi technicznej. Setki, jeśli nie tysiące odbytych rozmów telefonicznych, spotkania, podczas których omawiane były kwestie organizacyjne i sprawy związane z bezpieczeństwem, próby do późnych godzin nocnych, stres, obawy o pogodę, która pomijając sobotnie opady obeszła się z nami bardzo łaskawie, czy wreszcie – jak się później okazało zupełnie nieuzasadnione obawy o frekwencję. Efekt tej pracy wydaje się całkiem dobry. Dziękujemy wam za udział i za pozytywne emocje!

 

Burmistrz Marcin Piszczek składa serdeczne podziękowania wszystkim, dzięki którym Dni Jędrzejowa mogły się odbyć: Centrum Kultury w Jędrzejowie, Archiopactwo Cystersów w Jędrzejowie, , Komenda Powiatowa Policji w Jędrzejowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie, Straż Miejska, UMKS „Nadir”, Klub Motocyklowy VIDMO, Football Academy Jędrzejów, Jędrzejowski Chór Miejski Zumbes.Tje, Zakład Usług Komunalnych, Firma Vanstar, przedszkola i szkoły zaangażowane w przygotowanie programów artystycznych

 

Szczególne podziękowania należą się sponsorom Dni Jędrzejowa. Są to:

Sponsor strategiczny: Veolia Południe

Sponsorzy: LGD Gryf Jędrzejów; QUICKPACK, 7NT,HIGHTEC, PKO BP, Bank Spółdzielczy w Kielcach, BGŻ BNP Paribas, VANSTAR, Credit Agricole.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej autorstwa Leszka Kowalskiego.

 

Relacja live z Tryptyku o Mistrzu Wincentym - facebook

 

 

Dzień 1. - piątek:

 

Dzień 2. - sobota:

Dzień 3. - sobota

wstecz