Nowy sprzęt trafił do jednostek OSP

2018-06-29
Wczoraj w Jędrzejowskim Centrum Kultury w Jędrzejowie odbyło się uroczyste przekazanie gminnym jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych wyposażenia i sprzętu ratownictwa

   Wczoraj w Jędrzejowskim Centrum Kultury w Jędrzejowie odbyło się uroczyste przekazanie gminnym jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych wyposażenia i sprzętu ratownictwa zakupionego w ramach projektu pn. „Doposażenie w sprzęt ratowniczy Ochotniczych Straży  z terenu Gminy Jędrzejów” ze środków Funduszu Sprawiedliwości - Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, którego  dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Z pozyskanych przez Gminę Jędrzejów pieniędzy na ten cel, został zakupiony sprzęt który uroczyście przekazał Strażakom Marcin Piszczek burmistrz Miasta Jędrzejowa w obecności Mariusza Goska eksperta przy zespole do spraw weryfikacji wniosków z ramienia Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro.

Gmina Jędrzejów z pozyskanych pieniędzy zakupiła na łączną kwotę 40.102.80 zł sprzęt ratownictwa w postaci  5 zestawów ratownictwa medycznego PSP R1 z deską ortopedyczną i szynami Kramera, 1 szt. przecinarki STIHL TS800, 1 szt. najaśnicy Peli 9490, oraz 2 szt. defibrylatora AED Zoll Plus.

Sprzęt został przekazany na ręce przedstawicieli sześciu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej Gminy :

- OSP w Potoku Wielkim sprzęt na kwotę 8.918,00 zł w postaci przecinarki STIHL TS 800 oraz zestawu ratownictwa medycznego PSP R1 wraz z deską ortopedyczną i szynami kramera.

- OSP w Prząsławiu sprzęt na kwotę 13.224,40zł zł w postaci najaśnicy peli 9490,defibrylatora AED Zoll Plus oraz zestawu ratownictwa medycznego PSP R1 wraz z deską ortopedyczną i szynami kramera.

- OSP w Łysakowie sprzęt na kwotę 4.428,00 zł w postaci zestawu ratownictwa medycznego PSP R1 wraz z deską ortopedyczną i szynami kramera.

- OSP w Jędrzejowie sprzęt na kwotę 4.428,00 zł w postaci zestawu ratownictwa medycznego PSP R1 wraz z deską ortopedyczną i szynami kramera.

- OSP w Laskowie sprzęt na kwotę 4.676,40 zł w postaci Defibrylatora AED Zoll Plus

- OSP w Skroniowie sprzęt na kwotę 4.428,00 zł w postaci zestawu ratownictwa medycznego PSP R1 wraz z deską ortopedyczną i szynami kramera.

Pozyskanie sprzętu ratowniczego pomoże poszczególnym jednostkom na sprawne  i efektywne działania ratownicze dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo na całym obszarze  gminy oraz powiatu jędrzejowskiego.

 

 


 

wstecz