Pomagamy zwierzętom

2020-01-07
74 adopcje bezpańskich psów w 2019 roku

Jędrzejowskie Centrum Pomocy dla Zwierząt zostało utworzone przez Gminę Jędrzejów w Walentynki, 14 lutego 2018 roku. Być może właśnie ta data spowodowała lawinę serdecznych gestów, dzięki którym działalność JCPdZ przynosi znakomite efekty. 2019 rok pokazał bardzo dobitnie wielkie serce, jakim darzycie Państwo znajdujące się w potrzebie czworonogi. W całym 2019 roku Zakład Usług Komunalnych odłowił 122 bezpańskie psy. Z tej liczby za pośrednictwem strony internetowej Jędrzejowskiego Centrum Pomocy dla Zwierząt aż 74 znalazło nowe domy! Dalszych 11 piesków odnalazło swoich dotychczasowych właścicieli. Do schroniska w Wojtyszkach w całym 2019 roku oddano tylko jednego psa. Odłowiono także 4 koty, z których dwa odnalazły dotychczasowych właścicieli, a dwa trafiły do nowych domów. Co ciekawe, wśrod zwierząt które potrzebowały pomocy w roku 2019 znalazły się dwie zbłąkane (dosłownie!) owieczki, które zostały odnalezione wystraszone i zagubione w okolicach drogi ekspersowej S7. Zostały schwytane i przekazane właścicielowi.
Liczymy na to, że w rozpoczynającym się właśnie 2020 roku także nie zabraknie odruchów serca wobec zwierząt. Wszystkim osobom, które w minionych latach zdecydowały się na adopcję czworonogów, a także wszystkim tym, którzy zaangażowali się w szukanie dla nich nowych domów, składamy najserdeczniejsze podziękowania. Dobro wraca. Wierzymy, że wróci także do Was.
Zapraszamy do regularnego odwiedzania facebookowego profilu Jędrzejowskiego Centrum Pomocy dla Zwierząt: https://www.facebook.com/zwierzakijedrzejow/ Uwaga: do odwiedzenia strony nie jest wymagane logowanie, ani posiadanie konta na facebooku!
Zapraszamy także do kontaktu telefonicznego pod numerem 41 386 73 80.

wstecz