Maraton ZUMBY w Jędrzejowie dla Julii Adamczyk

2020-01-14
Odbędzie się 18 Stycznia 2020 r. od godziny 16.00 na hali sportowej I LO w Jędrzejowie.

Fundacja Miśka Zdziśka "Błękitny Promyk Nadziei" wspólnie z z ZUMBA Energy POWER na czele z Panią Jolą Sajdak organizuje maraton zumby dla swojej podopiecznej  Julii Adamczyk , który odbędzie się 18 Stycznia 2020 r. od godziny 16.00 na hali sportowej  I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie. Zaplanowano mnóstwo atrakcji.  

 

Julia Adamczyk , nasza podopieczna cierpi na bardzo ciężki rodzaj Dzięcięgo Porażenia Mózgowego. Dziewczynka wymaga kosztownego leczenia. Zakwalifikowano ją  na terapię polegającą na podaniu komórek macierzystych z galarety Whartona od niespokrewnionego dawcy. To kosztowna terapia nierefundowana przez Narodowy Fundusz  Zdrowia szacowana na 50 tysięcy złotych w jej przypadku.  Julcia ponadto  bardzo szybko rośnie, a NFZ                     nie zawsze wyraża zgodę na dofinansowanie wymiany sprzętu. Dziewczynka wymaga stałej, regularnej rehabilitacji,a godzina takiej rehabilitacji  naszej podopiecznej to kwota 140 zł .

 

Zumba to trening aerobowy, czyli taki, który skutecznie pomaga w utracie zbędnych kilogramów.Tak jak inne ćwiczenia aerobowe, zumba świetnie wpływa na kondycję i zdrowie człowieka, m.in. zapobiega chorobom układu krwionośnego, obniża poziom stresu, dotlenia. Energiczne ruchy w zumbie zaczerpnięte z salsy, tanga, tańca brzucha, cha-chy i mambo intensywnie kształtują i wzmacniają mięśnie.

 

Oprócz maratonu zumby na wszystkich, którzy zdecydują się przyjść czeka moc atrakcji. Organizatorzy zapraszają całe rodziny z dziećmi gdyż będzie zorganizowany kącik dzięcięcy, gdzie najmłodsi  będą się bawić pod opieką animatora.Rodzice kolegów i koleżanek upieką pyszne ciasta, którre będzie można nabyć podczas kiermaszu.   Swoje stoiska będą miały Koła Gospodyń Wiejskich z Trzcińca i Zagórza, na których będzie można skosztować  między innymi pysznego żurku, bigosu czy szmalcu . Będzie możliwość zaopatrzenia się w przetwory domowej roboty . Ponadto Panie z  KGW Grudzynianki przygotowały piękne ozdoby , które będzie można nabyć.  Organizatorzy przygotują miejsce na wzór kawiarni, gdzie będzie można usiąść, zjeść, napić się kawy czy herbaty .  Wszyscy chętni będą mogli skorzystać z profesjonalnego masażu dłoni i peelingu. Swoją obecność na tej fantastycznej imprezie będzie można uwiecznić w fotobudce.

 

Warto zaznaczyć,że wszystkie pieniądze zebrane podczas maratonu  trafią na leczenie  i rehabilitację dziewczynki. To od Państwa licznej obecności zależy ile pieniążków zdołamy uzbierać dla dziewczynki. Warto zaznaczyć,że w dniu wydarzenia od godziny 14.00 każdy może przyjść z gotowym ciastem i w ten sposób pomóc naszej podopiecznej.

 

7- letnia Julia Adamczyk z Jędrzejowa, podopieczna Fundacji Miśka Zdziśka "Błękitny Promyk Nadziei"  cierpi na obustronne ciężkie dzięciece porażenie mozgowe. Julia urodziła się jako wcześniak w 7 miesiącu ciąży. Przez pierwsze 10 minut swojego życia trwała walka o to, by dziewczynka przeżyła. Niestety długie niedotlenienie mózgu sprawiło, że dziewczynka cierpi na obustronne ciężkie porażenie mózgu. Nie rozwijała się tak jak jej rówieśnicy. Rodzice szukali terapii, która oprócz rehabilitacji pomoże Julce. Dziewczynka została zakwalifikowana na nierefundowaną przez NFZ  terapię polegającą na podaniu komórek macierzystych z galarety Whartona od niespokrewnionego dawcy. Pierwsza terapia przyniosla pożądane skutki. Julia przestała mieć problemy z kontrolą główki, samodzielnie jeść ,  zaczęła pełzać po brzuchu . Marzeniem rodziców jest to,żeby dziewczynka w przyszłości mogła samodzielnie siedzieć czy chodzić. Julcia zaś pyta kiedy będzie mogła jak biegać jak jej rówieśnicy. Julcia cały czas potrzebuje specjalistycznej rehabilitacji i leczenia, na ktorą potrzeba funduszy, których rodzina niie ma.

 

Jeśli ktoś pomimo najszczerszych chęci  nie będzie mógł być obecny 18 stycznia na Maratonie  może dziewczynkę wesprzeć wpłacając dobrowolną darowiznę na konto 23 1240 4982 1111 0010 6253 6955 z dopiskiem: „Na pomoc i leczenie Julia Adamczyk”.

 

Na rzecz Julci Adamczyk można przekazać 1% podatku dochodowego wpisując w rozliczeniu PIT nr KRS Fundacji Miśka Zdziśka: 0000422283 a w celu szczegółowym koniecznie należy wpisać: Julia Adamczyk.

wstecz