:: Aktualności

W dniu 25 marca br. W Zespole Szkół w Jędrzejowie odbył się III Halowy Turniej Piłki Nożnej Klas Szóstych o Puchar Burmistrza Jędrzejowa zorganizowany przez Wydział Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Jędrzejowie oraz Zespół Szkół w Jędrzejowie. Wzięło w nim udział 11 reprezentacji szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Jędrzejów: SP nr 2, 3 i 4 w Jędrzejowie, SP Piaski, Potok Wielki, Prząsław, Skroniów, Jasionna, Mnichów, Podchojny oraz Raków.
Celem turnieju było przede wszystkim wyłonienie grupy młodzieży uzdolnionej piłkarsko. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi przedstawiciele zarządów i kadry szkoleniowej klubów piłkarskich z terenu miasta i gminy. Drużyny zostały podzielone na 3 grupy, w których rozegrane zostały gry eliminacyjne. Zwycięzcy grup, którymi zostały Szkoły Podstawowe Nr 2, 3 i 4 w Jędrzejowie zmierzyły się w trójmeczu finałowym.
Wyniki meczów finałowych:
SP 4 - SP 2 - 0:0
SP 4 - SP 3 - 3:0
SP 2 - SP 3 - 2:1

Zwycięzcą turnieju została drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Jędrzejowie. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 2, a trzecie miejsce przypadło Szkole podstawowej Nr 3 w Jędrzejowie. Nagrody wręczyli: Burmistrz Jędrzejowa Marek Wolski, Naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Maciej Kośmider oraz przedstawiciel zarządu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, prezes Klubu Sportowego "Naprzód" Jędrzejów Henryk Wojda. Najlepsza drużyna otrzymała Puchar Burmistrza Jędrzejowa i nagrodę w postaci piłki nożnej. Drużyny, które zajęły miejsca II i III zostały nagrodzone piłkami. Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju otrzymały dyplomy oraz pamiątkowe zestawy z materiałami promocyjnymi Statuetkę dla najlepszego zawodnika otrzymał Bartłomiej Walczyński z SP nr 4. Otrzymał on również piłkę, dyplom i pamiątkowy zestaw promocyjny.
Obserwatorzy podkreślali bardzo dobry poziom turnieju.